10 kroků ke zbohatnutí aneb Desatero „nekvalifikovaného makléře“ | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | 10 kroků ke zbohatnutí aneb Desatero „nekvalifikovaného makléře“

10 kroků ke zbohatnutí aneb Desatero „nekvalifikovaného makléře“

O špatných zkušenostech s realitními makléři by mohli Češi napsat celou knihu. Proč tomu tak je? Protože realitního makléře má možnost dělat v českých luzích a hájích každý. 

A když říkáme každý, myslíme tím každého bez jakékoli odborné způsobilosti či praxi v tomto oboru. Z této situace samozřejmě často profitují různí podvodníčci, jimž jde pouze o vlastní kapsu a rychlé zbohatnutí.  

Kvůli této skutečnosti to pak v praxi často vypadá, že se tyto osoby řídí níže uvedeným jednoduchým manuálem, jak jednat s majiteli nemovitostí, kteří se svou nemovitost snaží prodat:

  1. Pokud vidíš, že někdo prodává nemovitost, zkopíruj si fotku a vystav ji bez povolení sám od sebe za nějakou realitní kancelář.
  2. Kontaktuj prodejce a řekni, že máš vážného zájemce.
  3. Donuť jej podepsat exkluzivní smlouvu.
  4. Mezi řádky vpašuj dodatek, že od smlouvy nesmí odstoupit, a to pod pokutou 50 000 Kč.
  5. Exkluzivní smlouvu uzavři na 6 měsíců s tím, že pokud klient sám smlouvu nevypoví 2 měsíce předem, tak se automaticky prodlužuje.
  6. Aby to vypadalo, že něco děláš, voď klientovi do bytu jednoho „vážného“, rozuměj nastrčeného zájemce za druhým.
  7. Přesvědč klienta, že to, že se jeho nemovitost nedaří prodat, je vlastně jeho chyba.
  8. Donuť majitele slevit s tím, že jinak svou nemovitost neprodá.
  9. Až majitel sleví, prodej to tomu, s kým jsi byl již od samého začátku na tomto fíglu domluvený.
  10. Rozděl se s ním o to, o co jsi připravil prodávajícího.

Bohužel, tento „manuál makléře“ není fikcí, ale skutečností, podle níž se dost realitních makléřů skutečně řídí. Potvrdí to valná část prodávajících, kteří se na služby realitní kanceláře spoléhali. 

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Koncept smluv a odhad ceny nemovitosti ZDARMA!


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Zdědit nemovitost může být radost, ale taky pořádná starost. Zvlášť pokud o ni nestojíte a chcete ji prodat. K takové akci totiž patří daň z prodeje.