Jak poznat neseriózní realitku? Poradíme vám! | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Jak poznat neseriózní realitku? Poradíme vám!

Jak poznat neseriózní realitku? Poradíme vám!

Už jste zaznamenali něčí radost ve tváři a pochvaly, když jste se ho zeptali na realitní kancelář a její služby? Vsadíme se, že vás takových moc není. S realitními kancelářemi je to totiž těžké a skutečným oříškem je najít mezi těmi, které řadí své blaho nad blaho svých klientů, tu, jež vám poskytne kvalitní služby za adekvátní cenu.

Náš tip: Zjistěte, na kterých 7 věcí byste si měli dát dobrý pozor při jednání s realitkou!

Co se vám může snadno stát při obchodu s realitkou?

  • můžete podepsat smlouvu, které nerozumíte
  • makléři vám mohou nepochopitelné body smlouvy vysvětlit jinak, než jaká je skutečnost
  • můžete přijít o peníze jen tím, že v nevědomosti odsouhlasíte odměnu pro makléře za zprostředkování možnosti prodeje nebo pronájmu – za každého zájemce pak makléřovi pěkně zaplatíte, aniž byste nemovitost úspěšně prodali či pronajali
  • můžete zjistit, že makléř byl nepříjemný na zájemce o vaši nemovitost, což je pochopitelně odradilo
  • můžete zjistit, že makléř prodej zbytečně uspěchal a cenu kvůli tomu srazil neuvěřitelně nízko
  • můžete zjistit, že makléř nastavil takové síto pro zájemce, že odbyl ty, kteří se mu nezdáli perspektivní, ale oni by třeba vaši nemovitost doopravdy chtěli

Jak si vybrat realitku, která vás jen neoškube?

Na to je jen jedno řešení. Vyberte si realitku, která se na trhu drží již dlouho, protože by se vám mohlo stát, že byste naletěli někomu, komu o vaše blaho opravdu nejde ani trochu. Starší realitky jsou prověřenější.

Z nich si potom vybírejte dle referencí. To ale může být běh na pěkně dlouhou trať a je docela možné, že kdybyste prodávali či pronajímali sami, už byste měli několik kroků úspěšně za sebou a beze strachu ze smluv a paragrafů.

Říká se sice, že realitní makléř vyřídí vše za vás a ušetří vám spoustu času, jak ale vidíte, už jen získání kontaktu na dobrého makléře vám zabere více času, než byste čekali.

Vyzkoušejte trend, který je stále na vzestupu

Znepokojení praktikami realitek vyústilo už před několika lety v trend, který si získává stále více příznivců. Je jím prodej a pronájem nemovitostí bez asistence realitní kanceláře. Je to jednoduché, ušetříte řádově desítky tisíců korun a s vhodnými pomocníky, jako je právník a někdo, kdo rozšíří váš inzerát na realitní portály, to zvládnete. A navíc budete mít dobrý pocit, že jste to dokázali sami.

Podívejte se, jak funguje rozšíření inzerátu prostřednictvím ProdejToSám.cz a nebojte se jít do toho s námi!

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Koncept smluv a odhad ceny nemovitosti ZDARMA!


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Zdědit nemovitost může být radost, ale taky pořádná starost. Zvlášť pokud o ni nestojíte a chcete ji prodat. K takové akci totiž patří daň z prodeje.