Lubomírův příběh: s realitkou jsem se i soudil | ProdejToSam.cz
Začít inzerovat s ProdejToSám.cz
Začít inzerovat s ProdejToSám.cz
Home |  Poradna, články | Lubomírův příběh: s realitkou jsem se i soudil

Lubomírův příběh: s realitkou jsem se i soudil

Lokalita: České Budějovice

Prodej: chata

Postupně to probíhalo tak, že jsem byt prodal a z utržených peněz vlastnoručně postavil dům. Ten jsem následně prodal a z utržených peněz jsem pořídil chatu, kterou jsem upravil k celoročnímu užívání a pak prodal - právě přes službu ProdejToSam.cz.

Chatu jsem nabízel přes PTS 2 měsíce. Při prvním měsíci se ozvalo sedm vážných zájemců, kterým se ale nezamlouvala příjezdová cesta k nemovitosti. Nedomluvili jsme se proto na ceně, tlačili ji hodně dolů, což jsem nechtěl. Na konci prvního měsíce došlo k opravení cesty – proto jsem inzerát aktualizoval o tyto informace a přidal jsem nové fotografie. V druhém měsíci se prodej uskutečnil, dohodl jsem se s jedním ze šesti zájemců, kteří se ozvali.

Využívám službu od ProdejtoSam.cz na rozeslání inzerátu na realitní servery. Dodatečné služby nevyužívám, jsem schopen si je obstarat svépomocí.

Realitku už jsem nechtěl

Před ProdejToSam.cz jsem využil služby klasické realitní kanceláře a bylo to něco strašného. Už při prodeji první nemovitosti, bytu, se mi na inzeráty, které jsem podával pod vlastním jménem, ozývali zájemci, o nichž jsem později zjistil, že jde o makléře RK - chtěli, abych nemovitost prodal přes ně. To jsem nechtěl a hrozně mě to zdržovalo. Nakonec se mi podařilo nemovitost svépomocí prodat.

U druhého prodeje (onen dům) jsem se rozhodl nakonec využít služby RK. Podepsal jsem s nimi smlouvu. Prodej se nedařil a byl jsem zklamán tím, že na mě z realitky naléhali, abych snížil cenu nemovitosti. Vzápětí jsem od zájemce zjistil, že nemovitost RK nabízí za vyšší částku, než jsme se dohodli, aby měli vyšší provizi. Proto jsem zkusil jinou realitku. Tam se nakonec nemovitost prodat podařilo, nedělo se nic nekalého, ale zaplatil jsem jim zhruba 100 000 Kč na provizích. Po prodeji nemovitosti se najednou ozvala první RK s tím, že jim dlužím. Ve Smlouvě byla zakotvená částečná provize za dohazování zájemců i v případě, že se nemovitost prodat nepodaří. Začal jsem se s nimi soudit a dosud nechápu, proč jsem tenkrát prohrál. Ke všemu jsem byl donucen zaplatit náklady řízení ve výši přibližně dalších 100 000 Kč. Kdybych o ProdejToSam.cz věděl dřív, myslím, že bych prodal nemovitost za mnohem menší poplatky a pěkně v klidu. Na ProdejtoSam.cz oceňuji hlavně úspěšnost prodeje a to, že od začátku do konce vím, kolik zaplatím.  

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Inzerujte se službou ProdejToSám.cz na nejznámějších realitních serverech a oslovte stovky zájemců. Poskytneme vám právní servis a odhad ceny nemovitosti.


Další články

Zdědit nemovitost může být radost, ale taky pořádná starost. Zvlášť pokud o ni nestojíte a chcete ji prodat. K takové akci totiž patří daň z prodeje.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!
Prodej nebo pronájem nemovitosti na vlastní pěst? To je dobrý nápad! Jenom je potřeba vědět, na co všechno se musíte připravit a kde nedělat chyby, abyste zájemce o váš byt či dům neodradili. Co tedy celý proces obnáší?