Martinův příběh: prodal jsem svépomocí polorozpadlé nemovitosti | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Martinův příběh: prodal jsem svépomocí polorozpadlé nemovitosti

Martinův příběh: prodal jsem svépomocí polorozpadlé nemovitosti

Lokalita: Plzeň

Prodej: byt, garáž, statek

Ukončil jsem zaměstnání jako makléř a začal jsem se věnovat zprostředkovávání prodeje nemovitostí na vlastní pěst jako tzv. „garážový makléř“. Specializuji se na prodej polorozpadlých nemovitostí všeho druhu, často se jedná třeba o dlouho neobývaný byt, zchátralou garáž, statek na samotě nebo neobyvatelný domek. I přesto, že mají tyto nemovitosti závady a řeklo by se, že jsou neprodejné, mám s jejich prodejem úspěch. U všech jmenovaných nemovitostí se mi povedlo prostřednictvím ProdejToSam.cz najít kupce a obchod s ním uzavřít.

V průměru se mi povedlo zmiňované nemovitosti prodat v intervalu 5-6 měsíců. V praxi to pro mě znamenalo nijak vysoké náklady, 5x 990 Kč, protože jsem službu prodlužoval vždy o měsíc. Od ProdejToSam.cz jsem využil možnost klasického uveřejnění inzerátu na realitních portálech. Kdybych se pokusil všechny portály oslovit sám, bylo by to finančně i časově citelně náročnější. Žádné další doprovodné služby jsem nevyužil, umím to sám - kupní smlouvu dám dohromady se svým právníkem, vím, jak na online odhad ceny nemovitosti, a znám ostatní potřebné náležitosti.

Obracel jsem se na prověřené společníky

Mám také předešlou zkušenost s konkurenčním portálem, ale ProdejToSam.cz už bych neměnil – přešel jsem na tuto službu proto, že konkurence zdražovala na 1 500 Kč měsíčně a navíc neměla v portfoliu třeba SReality.

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Koncept smluv a odhad ceny nemovitosti ZDARMA!


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Zdědit nemovitost může být radost, ale taky pořádná starost. Zvlášť pokud o ni nestojíte a chcete ji prodat. K takové akci totiž patří daň z prodeje.