Při prodeji nemovitosti s ProdejToSám.cz ušetříte dvakrát | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Při prodeji nemovitosti s ProdejToSám.cz ušetříte dvakrát

Při prodeji nemovitosti s ProdejToSám.cz ušetříte dvakrát

Ony to nemusí být s realitkou jen nepříjemnosti, může to být hotové peklo. Špatně zhotovený inzerát, mazaný makléř, cena nevýhodně tlačená dolů ve prospěch kancelář... Nástrah je skutečně víc, než by si laik, který se ve světě realit nepohybuje, pomyslel. A přitom není principiálně nijak zvlášť těžké prodat nebo pronajmout byt či dům na vlastní pěst, když si k tomu přizvete dobrého pomocníka. Jakmile to totiž učiníte, ušetříte. A to hned dvakrát!

Úspora první: žádná provize realitní kanceláři

Představte si, že prodáváte dům za 5 miliónů korun. Bude to fajn, až budete mít tuhle částku na účtu, že ano? Jenže vy ji tam mít nebudete, alespoň ne dlouho. Realitní kancelář si totiž účtuje 5 % z kupní ceny nemovitosti jako svou provizi za zprostředkování prodeje. A 5 % z 5 miliónů je 250 tisíc. Čtvrt miliónu byste z okna nevyhodili a makléři je také dávat nemusíte.

Prvním způsobem, jak při prodeji nebo pronájmu ušetřit, je nespolupracovat s realitní kanceláří a neplatit nestydatě vysoko stanovenou provizi.

Úspora druhá: inzerujte s ProdejToSám.cz

Pokud se skutečně pustíte do pronajímání nebo prodeje nemovitosti na vlastní pěst, myslete na své peníze a možnou úsporu i dál. Základem úspěchu je vystavit perfektně vytvořený inzerát na co nejvíce portálů s co největším dosahem, aby potenciálnímu zájemci o vaši nemovitost vaše nabídka v žádném případě neunikla.

Když vložíte svůj inzerát do formuláře ProdejToSám.cz, za jeho zveřejnění na 49 realitních serverech a dalších několika desítkách spolupracujících serverů zaplatíte za měsíc 950 korun (při objednávce na 3 měsíce) nebo 1 450 korun při objednávce na měsíc.  

Kdybyste se pokusili na tolik serverů vložit svůj inzerát sami, nejen že by vás to stálo nepředstavitelnou spoustu času, ale také by vás to vyšlo pěkně draho – zhruba na 12 500 korun. S ProdejToSám.cz tak můžete ve finále ušetřit téměř 10 tisíc korun za 3 měsíce nebo zhruba 3 tisíce korun za měsíční inzerci, podle délky objednávky. A takovou částku také na ulici nenajdete, že?

Zkuste jednoduché inzerování s ProdejToSám.cz. Stačí vyplnit jeden formulář a váš inzerát obletí „český internet“!

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Koncept smluv a odhad ceny nemovitosti ZDARMA!


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Zdědit nemovitost může být radost, ale taky pořádná starost. Zvlášť pokud o ni nestojíte a chcete ji prodat. K takové akci totiž patří daň z prodeje.