Prodejte nemovitost s chytrým pomocníkem | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Prodejte nemovitost s chytrým pomocníkem

Prodejte nemovitost bez realitky s chytrým pomocníkem!

Spoléhat se při prodeji nemovitosti na realitku je trošku přežitek. Poradit si totiž můžete sami a vyjde vás to výrazně levněji. Stačí mít dobré pomocníky.

Komu by se chtělo platit hříšné sumy realitním makléřům za to, že udělají to, co zvládnete sami? Zřejmě nikomu, kdo musí peníze více či méně počítat. A takových je nás většina. Jak tedy byt či dům prodat bez nich?

Vytvořte inzerát, který zájemce omámí

Základem vašeho úspěchu je samozřejmě precizně provedený inzerát naklizeného bytu nebo domu doplněný o spoustu kvalitních fotografií. Takový inzerát je pak třeba vyvěsit na realitní portály, ideálně ne jen na jeden, protože tak by nemusel k opravdovému zájemci doputovat. Přiblížili jste se k prvnímu výdaji. Tak ho pojďme zminimalizovat.

Pomocník č. 1 vám pomůže rozšířit inzerát

Kdybyste chtěli vložit inzerát na ty největší české portály, které denně navštíví stovky lidí, vyšlo by vás to zvlášť pěkně draho. Naštěstí můžete využít služby ProdejToSám.cz, díky níž umístíte inzerát na 49 velkých portálů a na další desítky menších. Kdybyste to samé chtěli udělat vy sami, zaplatili byste asi 12 500 Kč za 3 měsíce. S ProdejToSám.cz přitom za stejnou dobu zaplatíte jen 2 850 Kč. Ušetříte tedy téměř 10 000 Kč za inzerci.

Pomocník č. 2 vám pomůže s právními náležitostmi

Jakmile seženete toho nejvážnějšího zájemce, se kterým se nakonec domluvíte, budete potřebovat vytvořit neprůstřelnou kupní smlouvu. Můžete si sice stáhnout aktuální vzory, ale vždy by se na ni měl podívat advokát, aby bylo vše vyhotoveno na míru a ke spokojenosti obou stran. Veškerá právní pomoc obvykle vychází na částku 15 000 Kč. Za pocit, že je kupní smlouva naprosto bez chyby, to opravdu stojí.

Prodejem na vlastní pěst ušetříte desítky tisíc

Když to nakonec sečteme, za inzerci a právní pomoc, tedy za obě dvě položky, zaplatíte asi 18 000 Kč. Hotovo. Oproti tomu realitnímu makléři byste dali 5 % z kupní ceny, což například u domu za 3 milióny činí 150 000 Kč. Rozdíl je vyšší než 130 000 Kč. A to už je v rozpočtu znát, že?

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Koncept smluv a odhad ceny nemovitosti ZDARMA!


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Zdědit nemovitost může být radost, ale taky pořádná starost. Zvlášť pokud o ni nestojíte a chcete ji prodat. K takové akci totiž patří daň z prodeje.