Radkův příběh: prodali jsme svépomocí i díky home stagingu | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Radkův příběh: prodali jsme svépomocí i díky home stagingu

Radkův příběh: prodali jsme svépomocí i díky home stagingu

Lokalita: Kostelec nad Černými Lesy

Prodej: dům 3+1

Nastudovali jsme si informace, jak zvýšit hodnotu nemovitosti, a dospěli jsme k tomu, že jsme schopní nemovitost propagovat lépe než jakákoli realitka, když pořádně nafotíme všechny detaily nemovitosti (to nebyl problém, focení miluji), nemovitost v inzerátu popíšeme tak, aby bylo patrné, že k ní máme vztah, a vytvoříme malou webovou stránku o našem domečku, kterou budeme zasílat zájemcům. Zamýšleli jsme, že na tuto webovou stránku dáme více informací než v inzerátu, měl to být skutečně vyčerpávající popis. Tak nějak jsme totiž tušili, že příliš dlouhý text v inzerátu by lidi odrazoval.

Před samotným zahájením inzerce jsme dům ještě rekonstruovali, abychom zvýšili jeho hodnotu - vznikla nová kuchyň, opravili jsme schody, upravili parkovací místo a položili jsme novou podlahu. Věřili jsme, že to při prodeji pomůže, že o ni bude větší zájem. Zaměřili jsme se také na home staging a podle jeho pravidel interiér upravili. K rozšíření inzerátu jsme využili službu rozeslání inzerátů přes exportní můstky od ProdejToSám.cz, protože umisťovat inzeráty na vlastní pěst by nás stálo více peněz i času.

Obrovský a rychlý zájem nás překvapil

Inzerát byl uveřejněn jednoho dne v podvečer a ještě ten den volali dva lidé. Následující den jich volalo asi čtyřicet. Lidé z ProdejToSám.cz nám navrhli, že inzerát dočasně vypnou, aby nevolali další, neboť u pěti zájemců jsme již měli dohodnuté návštěvy nemovitosti a jeden z nich chtěl dokonce poslat zálohu, aniž by nemovitost viděl. Nakonec jsme dům prodali přibližně po týdnu od uveřejnění, navíc za cenu vyšší, než jsme původně požadovali. Jeden ze zájemců totiž navrhl, že uhradí daň z nemovitosti za nás, ušetřil nám tím tedy asi 150 tisíc korun (bylo to totiž ještě v době, kdy daň hradil prodávající). Lidé z ProdejToSam.cz inzerát ze všech realitních portálů odstranili už po týdnu a tím byla první část obchodu úspěšně ukončena.

Pomocníky jsme vybírali obezřetně

Před započetím inzerce jsme uvažovali ještě o konkurenčním projektu k ProdejToSám.cz, ale ten neměl v nabídce Sreality.cz, což nám přišlo jako zásadní chyba. Na Sreality.cz se totiž dívá hodně lidí a my jsme věděli, že na nich chceme inzerát mít. Projekt ProdejToSám.cz nás navíc mile překvapil – nejen že jsme neplatili nic navíc, ale dokonce jsme získali i služby nad rámec: potvrdili nám, že jsme odhadli cenu správně, a popsali nám, jak se společně zachováme, kdybychom do týdne dům neprodali.

Prodávali jsme sami a udělali bychom to zas

K prodeji našeho domku svépomocí jsme se rozhodli na základě vlastní analýzy i zkušeností a nelitovali jsme. Víme, že realitní kanceláře nedodávají služby v takové hodnotě, která by odpovídala jejich provizi. Když jsme totiž před časem pronajímali byt, realitka udělala spoustu chyb – inzerát byl nepovedený a neosobní, fotky nestály za nic, smlouva připravená realitkou obsahovala v hlavičce údaje někoho úplně jiného. Nemáme problém zaplatit, očekáváme ale služby náležité kvality. Proto jsme rádi, že jsme se spolehli sami na sebe a na ProdejToSám.cz.

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Koncept smluv a odhad ceny nemovitosti ZDARMA!


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Zdědit nemovitost může být radost, ale taky pořádná starost. Zvlášť pokud o ni nestojíte a chcete ji prodat. K takové akci totiž patří daň z prodeje.