Veroničin příběh: jednání s makléřkou bylo nepříjemné | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Veroničin příběh: jednání s makléřkou bylo nepříjemné

Veroničin příběh: jednání s makléřkou bylo nepříjemné

 Lokalita: Praha

Prodej: byt 1+1

Několik let jsem žila v malém bytě, v němž jsem se ale poslední dobou cítila stísněně. A tak jsem zatoužila po něčem větším. Rozhodla jsem se, že prodám svůj byt 1+1 a koupím si nějaký prostornější. To jsem ale ještě nevěděla, jaké peklo mě čeká.

S prodejem nemovitostí jsem neměla zkušenosti a bála jsem se jít do toho sama. Na internetu jsem proto našla realitní kancelář. Zaujala mě ta s ohromnou reklamou. Rovnou jsem do ní zavolala, a když jsem se setkala s makléřkou, hned jsem měla podepsat smlouvu o zprostředkování prodeje – šlo o smlouvu exkluzivní a na dobu tří měsíců.

Po docela krátké době přišla makléřka i se zájemcem o koupi, který akceptoval mou cenu a složil rezervační poplatek. Poté se neuvěřitelného čtvrt roku nic nedělo. Když jsem makléřku začala urgovat, protože už jsem měla vybraný nový byt a potřebovala jsem řešit jeho financování, bylo mi řečeno, že makléřka je právě na dovolené a že mi nemůže předložit kupní smlouvu.

Trochu jsem pročítala recenze na realitní kanceláře na internetu a začala jsem mít podezření, že kupující jsou fiktivní, stejně jako ve spoustě popisovaných případů. Taky lidé hodně radili prodávat bez realitky, jenže na to už bylo pozdě, i kdybych se k tomu odhodlala. Aby toho nebylo málo, jakmile se makléřka vrátila z dovolené, nutila mě do souhlasu s prodloužením exkluzivní smlouvy. To jsem ale neudělala, čímž jsem je konečně donutila jednat.

Po čtyřech měsících jsem tedy konečně podepsala kupní smlouvu, vše se hnulo a prodej se uskutečnil. Makléřka se ani zdaleka nechovala tak vstřícně a mile jako na začátku. Byla nepříjemná a naštvaná a jednání s ní nebylo ani za mák příjemné. Mě ale opravdu mě tlačil čas, byla jsem těhotná a můj termín porodu se blížil, takže jsem tu komunikaci s ní přetrpěla. Příště už se raději spolehnu sama na sebe, stoprocentně!

Přečtěte si i jiný odstrašující příběh

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Koncept smluv a odhad ceny nemovitosti ZDARMA!


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Zdědit nemovitost může být radost, ale taky pořádná starost. Zvlášť pokud o ni nestojíte a chcete ji prodat. K takové akci totiž patří daň z prodeje.