Nemovitosti kupují lidé z jejich okolí. Jak toho využít? | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Nemovitosti kupují lidé z jejich okolí. Jak toho využít?

Nemovitosti kupují lidé z jejich okolí. Jak toho využít?

Většinu nemovitostí koupí někdo z okolí konkrétní nemovitosti. A toho musíte využít, existuje totiž několik levných způsobů, jak to udělat. Za některé dokonce nedáte ani korunu! Co konečně poděkovat sousedce za to, že je tak upovídaná?

Jak tedy na to, aby se o prodeji vaší nemovitosti lidé z vašeho okolí dozvěděli? Jak dát někomu vědět, že dům, který se mu líbí a na který obdivně hledí pokaždé, když jde kolem, je k dispozici nebo brzy bude?

1. trik: Vyvěste plachty, zatlučte cedule

To rozhodně nefunguje jen ve filmech a seriálech. Cedule u domu nebo plachta na plotě zmůže hodně, pokud se někomu z vašeho okolí váš dům líbí. Reklamní plachtu s potiskem pořídíte za pár stovek, což je dobrá investice do prodeje něčeho, co si lidé nekupují denně.

Abyste přitáhli větší pozornost, přidejte na plachtu nebo na ceduli nápis „přímo od majitele“. Potenciální zájemci tak budou vědět, že nebudou jednat s některým z protřelých makléřů, kteří dokážou draze prodat i rozpadající se psí boudu.

2. trik: Po síti se šíří všechno – i na nemovitosti

Máte Facebook, Twitter nebo používáte jakoukoli jinou sociální síť? Vytvořte album o své nemovitosti a aktualizujte statusy o tom, že svůj dům prodáváte. Po sociálních sítích se šíří moudra i nesmysly všechno druhu. Inzerát s nemovitostí se jistě chytne a bude mít větší hodnotu než větší příspěvků.

3. trik: Zmiňte se sousedům

Konečně vám možná přestane vadit ta sousedka, která všechno ví a všude byla dvakrát. A s každým se o to musí podělit. Zmiňte se jen tak mezi řečí, že se budete stěhovat a svůj dům prodáváte. Uvidíte, že za chvíli o tom budou vědět všichni z vašeho okolí. A taková inzerce je nejlepší v tom, že je úplně gratis.

Jiným sousedům zase můžete na rovinu říct, že se stěhujete a potřebujete dům prodat. Kdyby o někom, kdo by měl zájem, věděli, nechť předají vaše telefonní číslo nebo vám dají to zájemcovo.

4. trik: Svěřte se v práci

Pokud pravidelně docházíte do zaměstnání, nebojte se rozšířit zprávu také tam. Bude to fungovat stejně jako u sousedů – dozví se to spousta lidí, kteří mají zase spoustu známých. A také máte jistě někde v práci nějakou nástěnku, na kterou by se hodilo dát info o tom, že vaše nemovitost je k mání.

5. trik: Letáčky mohou také pomoci

Letáček ve schránce je akorát k naštvání? Ne ten, na němž je pěkná nemovitost, která by se leckomu mohla líbit. Rozházejte letáčky do schránek obyvatelů panelových domů a bytovek – třeba je mezi někdo, kdo touží po bydlení v domě.

Triky jsou použitelné i u bytů

Pokud se chystáte prodávat byt, nezoufejte. Plachtu můžete vyvěsit na okno nebo na balkón, po domluvě s majitelem (třeba družstvem) i na fasádu. Ostatní triky fungují stejně jako u domů. Nebojte se inzerovat všemi možnými způsoby!

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Při objednávce na 3 měsíce využijte slevy v celkové hodnotě 1.500,-Kč.


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!