Jak na inzerci bytů a domů bez realitky | ProdejToSam.cz

FAQ - ještě váhám

Proč bych měl/a inzerovat na ProdejToSam.cz?

Za 950 Kč nebo 1 450 Kč měsíčně (v závislosti na objednané délce inzerování) zařídíme, aby se inzerát, který nám poskytnete, dostal na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webů a na další desítky menších realitních serverů. To vše do 2 dnů od vašeho zadání. Inzerce na všech těchto serverech by vás běžnou cestou vyšla i na více než 12 000 Kč za měsíc. To je hlavní důvod, proč inzerovat s ProdejToSam.cz.

Co mi může ProdejToSám.cz nabídnout, v čem je lepší než konkurence?

Prostřednictvím naší služby ProdejToSam.cz máte jedinečnou možnost realizovat prodej či pronájem nemovitosti vlastními silami. O ceně své nemovitosti rozhodujete vy sami. Sami zvážíte, na základě prvotních jednání se zájemcem, jakým způsobem při jednání o ceně chcete pokračovat.

Pokud spolupracujete s ProdejTosám.cz, nikdo informace o vaší nemovitosti nepřekrucuje ani nijak neupravuje. Celý proces prodeje či pronájmu proběhne jednoduše.

Výhody oproti konkurenci:

 • maximální rozšíření viditelnosti vaší nemovitosti na nejznámějších inzertních realitních serverech, denní návštěvnost všech těchto realitních webů je přes 150 000 potenciálních kupujících denně, to je 4,5 miliónu návštěv měsíčně!
 • prezentace vaší nabídky na ověřených realitních serverech. Všechny námi uvedené realitní servery existují a jsou plně funkční (víme například o konkurenčních projektech, které mají na webu uvedeny staré seznamy již neexistujících či nefunkčních realitních serverů, což hovoří o spolehlivosti jejich služeb)
 • ve srovnání s obdobnou službou, například se známým portálem bezrealitky.cz, zajišťujeme prezentaci nejen na vlastním serveru (a několika spřízněných méně známých serverech), ale právě na námi uváděných 25 realitních serverech v ČR
 • rychlé zadání inzerátu prostřednictvím tří kroků, ušetření cenného času a nervů u jiných, konkurenčních složitějších systémů
 • aktuální informace o problematice nemovitostí, opravdu "živý web" poskytující odpovědi na vaše případné dotazy týkající se naší služby (naše konkurence má na webu či blogu poslední příspěvky i rok staré)
 • nabídku nemovitosti k prodeji či pronájmu můžete i v průběhu inzerce měnit (foto, popis, cenu)

Naše služba je navíc kompletní. Zahrnuje:

 • prezentaci nemovitosti na realitních serverech,
 • poskytnutí právních dokumentů nutných k realizaci prodeje či pronájmu nemovitostí, případně zajištění  právního servisu spolupracujícím právníkem.

Jak je možné, že je inzerování přes ProdejToSam.cz o tolik levnější?

Díky tomu, že inzerujeme velké množství nabídek, dostáváme od realitních serverů množstevní slevy. Ty se potom pozitivně odrážejí na cenách, za něž vám můžeme nabídnout své služby. 

Budu potřebovat průkaz energetické náročnosti stavby? Co to vlastně je?

Povinnost zpracování PENB je dána zákonem o hospodaření energií 406/2000 Sb. v posledním platném znění.

Pro soukromé vlastníky nemovitostí platí:

1. Stavebník, vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek je povinen opatřit si průkaz energetické náročnosti (dále jen „průkaz“) při výstavbě nových budov nebo při větších změnách dokončených budov. 

2. Vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek je povinen opatřit si průkaz:

 • při prodeji budovy nebo ucelené části budovy,
 • při pronájmu budovy,
 • od 1. 1. 2016 při pronájmu ucelené části budovy.

Pak musí předložit průkaz nebo jeho ověřenou kopii:

 • možnému kupujícímu budovy nebo ucelené části budovy před uzavřením smluv týkajících se koupě budovy nebo ucelené části budovy,
 • možnému nájemci budovy nebo ucelené části budovy před uzavřením smluv týkající se nájmu budovy nebo ucelené části budovy

a předat průkaz nebo jeho ověřenou kopii:

 • kupujícímu budovy nebo ucelené části budovy nejpozději při podpisu kupní smlouvy,
 • ·nájemci budovy nebo ucelené části budovy nejpozději při podpisu nájemní smlouvy

a zajistit uvedení klasifikační třídy ukazatele energetické náročnosti uvedených v průkazu v informačních a reklamních materiálech při:

 • prodeji budovy nebo ucelené části budovy,
 • pronájmu budovy nebo ucelené části budovy.

pokud je objekt prodáván nebo pronajímán prostřednictvím zprostředkovatele, musí vlastník předat grafickou část PENB tomuto zprostředkovateli, který pak postupuje stejně jako vlastník v předchozím odstavci. Pokud zprostředkovatel od vlastníka grafickou část neobdrží, uvede zprostředkovatel všude nejhorší klasifikační třídu.

 1. Vlastník jednotky je povinen předložit průkaz nebo jeho ověřenou kopii:
 • možnému kupujícímu jednotky před uzavřením smluv týkajících se koupě jednotky,
 • ·od 1. ledna 2016 možnému nájemci jednotky před uzavřením smluv týkajících se nájmu jednotky

a předat průkaz nebo jeho ověřenou kopii:

 • kupujícímu jednotky nejpozději při podpisu kupní smlouvy,
 • ·od 1. ledna 2016 nájemci jednotky nejpozději při podpisu nájemní smlouvy

a zajistit uvedení klasifikační třídy ukazatele energetické náročnosti uvedených v průkazu v informačních a reklamních materiálech při:

 • prodeji jednotky,
 • ·od 1. ledna 2016 pronájmu jednotky.

Pokud vlastníkovi jednotky nebyl na písemné vyžádání předán průkaz (od společenství vlastníků jednotek), může jej nahradit vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a tepelné energie pro příslušnou jednotku za uplynulé 3 roky; v tom případě pro něj neplatí povinnost zajistit uvedení klasifikační třídy ukazatele energetické náročnosti při prodeji nebo pronájmu.

Průkaz platí 10 let ode dne jeho vyhotovení nebo do provedení větší změny dokončené budovy, pro kterou byl zpracován, anebo do provedení změny způsobu vytápění, chlazení nebo přípravy teplé vody v této budově a musí být zpracován pouze:

 • příslušným energetickým specialistou
 • ·osobou usazenou v jiném členském státě Unie, pokud je oprávněna k výkonu uvedené činnosti podle právních předpisů jiného členského státu Unie

Povinnosti zpracovat průkaz energetické náročnosti dle předchozích odstavců se nevztahují na případy:

 • Budov s energetickou vztažnou plochou menší než 50 m2
 • Budov pro bohoslužby a náboženské účely
 • Staveb pro rodinnou rekreaci (dle vyhlášky č.501/2006 Sb.), které jsou užívány jen část roku a jejichž odhadovaná spotřeba je nižší než 25% spotřeby energie, k níž by došlo při celoročním užívání
 • průmyslových a výrobních provozů, dílenských provozoven a zemědělských staveb se spotřebou do 700 GJ/rok

Stačí mi měsíc, nebo bych si měl vybrat tříměsíční objednávku inzerce?

Doporučujeme inzerovat minimálně 3 měsíce. Je možné, že se vám už během prvního měsíce přihlásí potenciální zájemce, nakonec to s ním ale nemusí vyjít. Průměrná doba prodeje nemovitosti je 3-5 měsíců, u pronájmu jde o 1-2 měsíce. Obojí se pohybuje v tomto časovém rozmezí za předpokladu, že je správně nastavena kupní/nájemní cena.

Také z toho důvodu nabízíme pro objednávky na 3 měsíce výhodnější cenu inzerce za jeden měsíc, a to 950 Kč. Za objednávku na jeden měsíc zaplatíte 1 450 Kč. 

Co mám dělat, když nemovitost prodám?

Jakmile najdete kupce a budete si jisti, že z obchodu necouvne, dáte nám vědět a my váš inzerát z realitních serverů stáhneme. Další zájemci už vás nebudou oslovovat. 

Jak vytvořit inzerát, který mi přivede zájemce?

Návod na tvorbu úspěšného inzerátu je skutečně obsáhlý. Základem je poskytnout co nejvíce informací o nemovitosti, připravit nemovitost na prodej/pronájem, kvalitně ji nafotit (čím více fotografií, tím lépe) a rozhodně nic nezkazíte popisem lokality, v níž je nemovitost umístěna.

Přečtěte si více informací o tom, jak má vypadat správný inzerát.

Jak připravit nemovitost na prodej/pronájem?

V prvé řadě opravte všechny nedostatky. Zájemce o nemovitost se setká s více prodávajícími či pronajímateli, a bude-li někdo pečlivější než vy, pravděpodobně si vaši nemovitost nevybere. Byt či dům řádně ukliďte a vsadit můžete také na úpravu interiéru metodou home staging

Jak udělat prohlídku nemovitosti?

Provést zájemce bytem nebo domem je samozřejmé. Domluvte se na konkrétním dni a čase, nezapomeňte důkladně uklidit. Ukažte jim všechny prostory a na všechny otázky jim otevřeně odpovězte. Buďte milí a přívětiví – to je základ úspěchu.

Jak mám stanovit cenu nemovitosti při prodeji a jak stanovit výši měsíčního nájmu při pronajímání?

Obecně byste měli vycházet z nabídek, které jsou v lokalitě nemovitosti běžné. Projděte dostupné inzeráty a udělejte si rámcovou představu o tom, jaké nemovitosti jsou k dispozici a za jaké částky. Poté objektivně zhodnoťte, zda je vaše nemovitost lukrativnější, nebo ne – podle toho se nakonec rozhodněte pro vyšší, přibližnou nebo nižší cenu.

Jak bezchybně sepsat kupní smlouvu?

Pokud chcete mít vše správně definované a právně ukotvené a po nocích nepřemýšlet o tom, zda ve smlouvě nebyla skulinka, požádejte o pomoc právníka. Na internetu je ke stažení mnoho vzorů kupních smluv, ale v tomto případě byste neměli riskovat, že kvůli nevědomosti o něco přijdete.

Vzory smluv si u nás můžete volně stáhnout. Zároveň vám pro právní podporu doporučujeme advokátní kancelář JUDr. Drahomíry Janebové-Kubisové, která s námi již dlouho spolupracuje a s jejímiž službami byli naši klienti vždy spokojení. 

Přečtěte si více informací o vytvoření kupní smlouvy na nemovitost.

Jak si předat peníze při úspěšném uzavření kupní smlouvy?

Prodej a koupě nemovitosti není ledajaký obchod a po podepsání kupní smlouvy nemůžete očekávat, že vám kupující předá kufřík s penězi. Kupující před podpisem smlouvy uloží domluvenou částku nejlépe v advokátní úschově. Jakmile dojde k přepsání vlastnických práv v katastru nemovitostí, advokát, u něhož byly peníze uschovány, vám je jako prodávajícímu vydá.

Je možné prodat nemovitost s hypotékou?

Samozřejmě, v dnešní době je to celkem běžné. Přečtěte si náš článek Nemovitost zatížená hypotékou: jak na její prodej a zjistěte, co potřebujete.

Dá se prodat nemovitost zatížená exekucí?

I to je možné, dokonce je to pro obě strany výhodnější, než kdyby nemovitost spadla do aukce. Zjistěte více informací v našem článku o prodeji nemovitosti s exekucí a udělejte si jasno.

Jak těžké je prodat nemovitost s věcným břemenem?

Řekněme, že to není tak snadné jako u běžných nemovitostí, není to však nemožné a stává se to poměrně často. O tomto tématu pro vás chystáme celý článek v naší Poradně. 

Jak ještě mohu zviditelnit svou nemovitost?

Kromě efektivní inzerce můžete vsadit na klasiku - nechte si vyrobit plachtu se sdělením, že prodáváte či pronajímáte dům nebo jeho část a vyvěste ji na domě či na plotě. 

Můžete také požádat o vyvěšení plachty majitele jiného domu (plotu), a to na rušném místě, kde ji nelze přehlédnout (u hlavní silnice atp.).

Nejnovější články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!

 • Reality.cz
 • Eurobydleni.cz
 • Ceskereality.cz
 • RealHit.cz
 • DomyBytyPozemky.cz
 • Rajrealit.cz
 • Reality.tiscali.cz