Jak vytvořit inzerát na prodej nemovitosti | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Jak vytvořit inzerát na prodej nemovitosti

Perfektně vytvořený inzerát je základ. Jak díky němu získat zájemce o nemovitost?

Prodej nebo pronájem nemovitosti vám nemůže vyjít, dokud nestvoříte inzerát, který sebere možným zájemcům dech a nenechá je spát, dokud si nemovitost minimálně neprohlédnou. Jenže takový inzerát, to není jen změť strohých a nesrozumitelných informací. Jak tedy na něj, aby vám přivedl zájemce, který s vámi nakonec obchod uzavře?

Nešetřete informacemi

Pokud se rozhodnete prodat nebo pronajmout nemovitost sami, bez pomoci realitní kanceláře, musíte se připravit na dlouhé rozhovory se zájemci. Abyste se mohli zvídavé dotazy zodpovídat jen těm vážnějším zájemcům, dejte do inzerátu co nejvíce informací, aby se na ně nemusel každý doptávat. Vás samotné by brzy deptalo, kdyby se vás denně několik lidí zeptalo, jak velký je ve vašem domě sklep, navíc by to někoho mohlo i odradit. Proč by se měl zajímat o vaši nemovitost, když jiní jsou sdílnější? 

Buďte upřímní a féroví

Myslíte si, že je dobrý nápad zatloukat, že jsou obklady v koupelně v poněkud „unaveném“ stavu? Není. Protože jakmile přijde zájemce na prohlídku – a že 100% přijde – bude chtít vidět všechno. A vy byste v jeho kůži také rádi všechno viděli. Koupě nemovitosti je totiž závažnější než koupě housek k snídani.

Pokud navíc prodáváte nebo pronajímáte víc nemovitostí, mohlo by se vám stát, že dá o vašem neférovém jednání jeden napálený kupující vědět celému internetu. A to by se vám mohlo hodně vymstít.

Stanovte reálnou cenu nemovitosti

Představte si, že vidíte u nádherného domu na prodej přemrštěnou cenu. Co uděláte? Nekoupíte ho. A co uděláte, když bude cena naopak nepřiměřeně nízká? Taky ho pravděpodobně nekoupíte, protože budete mít dojem, že je v něčem háček. Že je podmáčený sklep, že ve spodním patře musí dožít senior a vy ho nebudete moci vystěhovat, že v téhle lokalitě 12 hodin denně nejde proud… A že to prostě za ten risk nestojí.

Proto je důležité stanovit správnou prodejní cenu (nebo výši nájmu), která by se měla odvíjet od toho, v jaké lokalitě se nemovitost nachází, kolem jakých částek se pohybují srovnatelné nemovitosti nebo zda má nemovitost nějaké nadstandardní dispozice.

Náš tip: Tento krok není ani trochu jednoduchý. Nesnažte se ale získat čas formulkou „cena dohodou“. Někdo prostě nemá chuť zjišťovat, co taková „cena dohodou“ znamená.

Vyzdvihněte výhody nemovitosti

Vychvalte, co se dá. S mírou, ale chvalte. Jestli jste umakartové jádro v paneláku vybourali a místo něj máte krásnou koupelnu s moderní dlažbou, rozhodně se o tom zmiňte. Máte z obývacího pokoje výhled na hory? Výborně, do inzerátu s tím. Všechno se počítá, i když jde třeba o drobnosti.

Udělejte text přívětivým

Ze všeho, co jsme uvedli, jasně plyne, že inzerát bude bohatý na text. Aby se v něm dokázal příjemce sdělení zorientovat, ztučněte důležité fráze a spojení, využijte výčet bodů, dělte text na odstavce, pište srozumitelně a snažte se dbát na správný pravopis a gramatiku, aby inzerát působil dostatečně seriózně a bylo možné ho vůbec přečíst bez zdlouhavého přemýšlení, jak jste tu kterou větu mysleli.

Přidejte kvalitní fotografie

Samotný popis nemovitosti by pochopitelně nestačil, protože mnohem víc mohou člověku prozradit fotografie. Právě podle nich se často zájemci do nemovitosti zamilují a zkoumají ji dál. Vyfoťte všechny místnosti, použijte různé úhly pohledu a dbejte na dobré světlo a ostrost – na tmavých fotkách působí nemovitost ponuře a rozmazané fotky nikoho nepřilákají. Před focením samozřejmě ukliďte.

Dejte si na inzerátu záležet. Vyplatí se vám to!

Jestli máte pocit, že je tvorba inzerátu pracná, tak ano – nejjednodušší není. Ze svých zkušeností ale víme, že kvalitně vyvedené inzeráty mají nesrovnatelně vyšší šanci na úspěch než ty, s nimiž se prodávající příliš nemazlili. Buďte v inzerátu sdílní, vyzdvihněte výhody nemovitosti a vsaďte na pěkné fotografie. Potom budete mít úspěch téměř v kapse.

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Při objednávce na 3 měsíce využijte slevy v celkové hodnotě 1.500,-Kč.


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!