Jak uskutečnit prohlídku nemovitosti | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Jak uskutečnit prohlídku nemovitosti

Co obnáší prohlídka nemovitosti a jak ji uskutečnit

Prohlídka nemovitosti je nedílnou součástí jejího prodeje. Pokud prodáváte bez realitky, jste to právě vy, kdo ji bude muset uskutečnit. Víte, jak na to?

Jakmile sepíšete inzerát a chytře ho vyvěsíte, začnou se vám ozývat zájemci. Telefon vám může drnčet po celé dny, každý se bude ptát na to, co nenašel ve vašich informacích a co ho zajímá. Vždy buďte milí, protože nikdo neví, že když volá ve čtyři odpoledne, máte všech dotazů od deváté ranní už docela dost. Chcete nemovitost ale přece prodat, tak musíte odpovídat.

Nakonec si ty nejvážnější zájemce pozvete, aby si přišli byt nebo dům prohlédnout na vlastní oči, aby věděli, do čeho vůbec jdou.

Připravte se na prohlídku dokonale

Jakmile se rozhodnete pozvat si první zájemce, určitě se s předstihem pusťte do velkého úklidu, aby vše působilo čistě. Hned bude bydlení pro všechny přívětivější a lákavější. Nezapomeňte třeba i na ošoupanou rohožku před dveřmi do bytu nebo na zvadlé květiny na zahradě před domem. Všechno se počítá.

Zároveň nemovitost přestaňte chápat jako svůj domov, kterému se nedokonalosti odpouští. Ulámané dlaždičky v kuchyni nebo promočené stropnice z dob, kdy vás vytopil soused, nikoho nezajímají. Zájemci budou mít oči všude, nic jim neunikne a nic vám neodpustí.

Nesnažte se zakrýt chyby

Při prohlídce proveďte zájemce všemi místnostmi a nic nezakrývejte. Na chyby a nedokonalosti je upozorněte, aby s nimi počítali. Buďte otevření a mluvte pravdu. Prodat byt nebo dům s nějakou závažnější vadou, o které by před podpisem smlouvy nepadlo ani slovo, by se vám mohlo vymstít.

Zřejmě nemusíme připomínat, že je důležité na schůzku dorazit včas a chovat se přívětivě, i kdybyste provázeli už pátého zájemce během dne. S arogantním člověkem totiž nikdo moc obchodovat nechce.

Prohlídka je předstupeň prodeje

Na prohlídce nemovitosti si opravdu dejte záležet. To, že se vám někdo ozve na inzerát, je první stupínek k prodeji, prohlídka je druhý. Potom už zbývá samotný prodej. Proto byste se na prohlídku měli dobře připravit, být milí a odpovídat na všechny položené otázky. Samozřejmě pravdivě.

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Při objednávce na 3 měsíce využijte slevy v celkové hodnotě 1.500,-Kč.


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!