Nejčastější chyby při tvorbě inzerátu – díl druhý | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Nejčastější chyby při tvorbě inzerátu – díl druhý

Nejčastější chyby při tvorbě inzerátu – díl druhý

V prvním díle článku o chybách, které lidé dělají při vytváření inzerátu, jsme si prozradili, jaké podat informace a jak nemovitost nafotit. Tentokrát pro vás máme další chyby, jimž je vhodné se vyhnout.

Špatná forma inzerce

Lidé dělají chybu často i u samotné inzerce. Noviny už jsou dnes docela passé a zájemci hledají na internetu. Pokud si nejste jisti, jak inzerát nasadit na realitní portály, poproste někoho, kdo to umí, nebo se obraťte na nás a ještě ušetříte čas i peníze.

Ztížené kontaktování

V inzerátu na sebe nechte kontakt. A nechte ho v co nejvíce formách – sdělte své telefonní číslo, e-mail, Skype… Zkrátka cokoli, kde vás mohou lidé zastihnout. Někdo radši hned volá, jiný se zase nejprve spojí elektronicky. Udejte ale jen ten kontakt, na němž jste opravdu zastižení. Pokud e-mail kontrolujete 1x měsíčně, raději ho neuvádějte vůbec.

Text plný chyb nebo prakticky nečitelný

Pokud nevynikáte v jazyce českém, přenechte sepsání inzerát někomu zdatnějšímu nebo mu ho dejte alespoň zkontrolovat. Každý umíme něco, ale nikdo nechce luštit vaše hrubky a jen hádat, jak jste mysleli to které souvětí, protože si tak úplně nerozumíte s interpunkcí.

Nezapomeňte ani na vhodné formátování textu, je-li to v editoru realitního portálu možné. Důležité informace ztučněte, používejte rozdělení textu na odstavce, aby se text lépe četl. Pište pro všechny – nepoužívejte nevhodné a vulgární výrazy, ale ani odborné termíny, jimž jen málokdo rozumí.

Jaké si vzít ponaučení? Buďte sdílní!

Chcete-li svou nemovitost prodat nebo pronajmout, podejte maximum pravdivých informací, které přivedou jen vážnější zájemce a ne každého, kdo hned u vstupu do bytu či domu pochopí, že se šeredně spletl, když se vám ozval.

Zároveň dbejte na formu inzerátu a na fotografie, které poskytujete. Neměly by být tmavé a nicneříkající, neměly by na nich být osoby ani váš vlastní odraz ve skle.

Postarejte se také o to, aby byl váš inzerát viditelný. Nebo tuto starost přenechte nám. Rádi se o váš inzerát postaráme a zajistíme jeho efektivitu.

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Při objednávce na 3 měsíce využijte slevy v celkové hodnotě 1.500,-Kč.


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!