Nejčastější chyby při tvorbě inzerátu – díl první | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Nejčastější chyby při tvorbě inzerátu – díl první

Nejčastější chyby při tvorbě inzerátu – díl první

Poutavý inzerát je základ, to je jasná věc. Když nezaujmete inzerátem, vaše nemovitost nezíská zájemce a vy ji nepronajmete ani neprodáte. Vyhněte se těm nejčastějším chybám, které lidé při jeho tvorbě dělají!

Takových není zrovna málo a stále se opakují dokola, i když se o nich všeobecně ví, že nepřinesou žádný užitek, naopak mohou prodej či pronájem bytu nebo domu zkomplikovat a prodloužit. Které to jsou?

Nedostatek informací

To v první řadě. Nestačí napsat, kde se vaše nemovitost nachází a jak daleko je to do centra města nebo nejbližší autobusovou zastávku. Nešetřete praktickými informacemi, které potenciální zájemce mohou zajímat:

  • V jakém patře je váš byt, kam směřují okna, co je z nich vidět.
  • Co k bytu/domu patří – patří k bytu i garáž opodál nebo je u panelového domu atrium, v němž si mohou hrát děti nebo v něm bude zájemce moci pěstovat květiny? Sdělte to!
  • Vyzdvihněte výhody – byt je světlý, slunný, prostorný… Ale nemystifikujte, brzy byste narazili.
  • Popište občanskou vybavenost lokality – zmiňte nejbližší zastávku autobusu, vlaku, tramvaje či metra, možnost nakupování, školy a školky v okolí se vzdáleností či časem, v jakém se k nim lze dostat.
  • Z jakého materiálu je dům (rodinný, panelový aj.) postaven.
  • Jací jsou sousedé – starší pár? Mladá rodina? I to může hrát roli.

Nekvalitní fotografie

Byt nebo dům je třeba dobře nafotit. Zapomeňte na nekvalitní fotoaparát v telefonu. Musíte pořídit světlé a kvalitní fotografie. Rozhodně s nimi ani nešetřete, nafoťte každou místnost z několika úhlů, vyfoťte okolí domu (i panelového), případně výhled z okna.

Nikdy nevkládejte fotografie otočné třeba o 90°. Dokonale tím odpudíte i toho, kdo hledá opravdu úporně nový pronájem nebo nemovitost ke koupi. Pomyslí si, že když vám fotka nestojí za to, abyste ji otočili, podobný přístup budete mít i k němu.

Dávejte si při pořizování fotografií pozor na odrazy ve skle. Nikdo nemusí vědět, že fotíte v pyžamu. Také nevystavujte fotky, kde vám zrovna do záběru vlezlo dítě. Neberte si to osobně, ale to ničemu nepomůže, naopak.

Také nefoťte nemovitost při rekonstrukci a vyhněte se nepořádku. Nikoho nezajímají štafle u zdi, nemovitost pak působí jako staveniště a to nikdo nechce. Zkontrolujte, zda nefotíte nepořádek, například právě vyžehlené prádlo na gauči.

Více chyb, které lidé často dělají při tvorbě inzerátu, se dočtete ve druhém díle článku na toto téma.

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Při objednávce na 3 měsíce využijte slevy v celkové hodnotě 1.500,-Kč.


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!