Prodej nemovitosti neuspěchejte, nevyplatí se to | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Prodej nemovitosti neuspěchejte, nevyplatí se to

Prodej nemovitosti neuspěchejte, nevyplatí se to

Potřebujete se přestěhovat, tím pádem i prodat svůj byt nebo dům. Nejradši byste peníze měli za týden na účtu, takže se snažíte celý prodej urychlit. To se vám ale může vymstít. Víte, kterých chyb se nejčastěji lidé ve spěchu dopouští?

Ve spěchu neděláme věci na 100 %, i když se sebevíc snažíme. Chybovat tak můžeme v podstatě v každém kroku, který k prodeji nemovitosti učiníme. Jen si to představte:

1. Inzerát nesestavíte pořádně, protože jste mu chtěli věnovat co nejméně času. Chybí spousta základních informací, na které lidé nemají chuť se zdlouhavě doptávat. Fotky jsou nekvalitní, protože jste je pořídili ve spěchu nedobrým mobilem.

2. Vkládáte inzerát naprosto nesystematicky na jeden server za druhým, ve finále si nepamatujete, kde už inzerát máte a kde ne.

3. Kupní smlouvu si stáhnete z internetu a věříte, že je v ní všechno, co má být. Prostě jenom doplníte údaje o sobě a o kupujícím a bude to.

Náš tip: Nechte si kupní smlouvu vytvořit advokátem, který problematice rozumí. Vyhnete se tak mnohým potížím.

4. Nepřipravíte se informačně. Nevíte, kam uložit peníze a jak si je s kupujícím předat, nemáte tušení o tom, co vás čeká na katastrálním úřadě.

Buďte obezřetní a pospíchejte pomalu

Prodej nemovitosti není prodej starého bicyklu, proto na něj nespěchejte, abyste nezanedbali něco zásadního. Vždy platí, že byste si měli nechat vytvořit nebo aspoň zkontrolovat kupní smlouvu advokátem, aby v ní nebyla žádná napadnutelná skulinka, která by vás nakonec mohla třeba připravit o nemovitost i o peníze.

Zároveň věnujte dostatek času vytvoření poutavého inzerátu, jenž je prvním krokem k úspěšnému prodeji – vaší nemovitosti si přece musí lidé nejprve začít všímat. S rychlým postupem byste si pravděpodobně uškodili nebo by se proces prodeje protáhl – a to nechcete.

 

 

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Při objednávce na 3 měsíce využijte slevy v celkové hodnotě 1.500,-Kč.


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!