Prodej nemovitosti s věcným břemenem – díl druhý | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Prodej nemovitosti s věcným břemenem – díl druhý

Prodej nemovitosti s věcným břemenem – díl druhý

V prvním díle tohoto článku jsme vysvětlili, jaké povinnosti se vážou k věcnému břemeni. Nyní se podíváme na to, jak nemovitost prodat, abyste nesplakali nad výdělkem.

Ruku na srdce, věcné břemeno, které se váže k nemovitosti, není pro kupce bůhvíjaké terno, a proto se bude snažit dotlačit vás k radikálnímu snížení ceny. Je pravda, že existencí věcného břemene nemovitost víceméně ztrácí na hodnotě. Podle toho se musíte zařídit už od začátku:

  • Před nabízením nemovitosti se zeptejte toho, vůči němuž vzniká povinnost plynoucí z věcného břemene, zda na plnění těchto povinností trvá. Může se totiž stát, že už o ně nebude mít zájem a vaše nemovitost bude najednou zcela standardní.
  • Už v inzerátu na věcné břemeno upozorněte. Tak jako tak jste povinni s touto skutečností zájemce o nemovitost seznámit a plýtvali byste i svým časem, kdybyste vzali zájemce na prohlídku a on by se kvůli zjištění o věcném břemeni otočil na podpatku a už se neozval.
  • Vyzdvihněte pozitiva své nemovitosti. Pokud je v perfektním stavu, zdůrazněte to. Věcné břemeno neznamená, že byste museli nemovitost prodat za zlomek ceny, jakou by měla bez něj.

Nebojte se takového prodeje, není nijak výjimečný

Mohlo by se zdát, že jste se ocitli v dost nevýhodné situaci, ale věřte, že nejste sami, kdo tento problém řeší. Nemovitostí s věcným břemenem je více, než byste možná čekali, a kupci bývají i shovívaví, nejde-li o věcné břemeno, které je pro ně 100% nepřípustné.

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Při objednávce na 3 měsíce využijte slevy v celkové hodnotě 1.500,-Kč.


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!