Prohlídka nemovitosti se dá snadno zkazit. Víte čím? | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Prohlídka nemovitosti se dá snadno zkazit. Víte čím?

Prohlídka nemovitosti se dá snadno zkazit. Víte čím?

Skvěle sepsaný inzerát, perfektně nafocená nemovitost, telefon vám zvoní a zvoní. O váš byt nebo dům je pořádný zájem. I teď ale můžete udělat chybu, která se neodpouští. Víte, jak správně zrealizovat prohlídku nemovitosti?

Jestli všechno proběhlo bez problémů a vy si říkáte, že prohlídku a právní náležitosti už nějak skoulíte, zadržte. Prohlídka nemovitosti je snad nejdůležitější částí celého procesu prodeje nebo pronájmu bytu či domu. Na inzerát se vám může ozvat kdokoli, koho nemovitost zaujme. Pokud ho ale nezaujme víc během prohlídky, nemusíte se připravovat ani na ony následující právní záležitosti…

Nezvládnutý úklid a nevhodné uspořádání

Je jasné, že vaše nemovitost nezůstane po uzavření smlouvy a po nastěhování kupce nebo nájemníka stejná. Je také jasné, že si dotyčný uklidí a uspořádá věci v interiéru podle svého. To ale neznamená, že ho můžete zavést do naprostého chaosu a nepořádku.

Co udělat? Zbavte se všeho, co do bytu nebo domu opravdu nepatří. Noviny na stole nikoho nezajímají, gauč, který už má to nejlepší za sebou, akorát tak odradí. Jestli už jste si několikrát poslechli, že když uklidíte, není to znát, případně na to vážně nemáte čas, přivolejte na pomoc odborníky. Tentokrát se to skutečně vyplatí.

Čtěte také: Perfektně vytvořený inzerát je základ. Jak díky němu získat zájemce o nemovitost?

Pozdní příchod a laxní přístup

Přijít pozdě skoro kamkoli je docela ostuda. Zvlášť na schůzku, která je pro vás důležitá – snažíte se přece prodat nebo pronajmout nemovitost, což znamená, že z toho chcete něco mít. A přijít pozdě, to s tím nejde dohromady. Stejně jako laxní přístup k celému jednání.

Nepřipravenost vám to může zavařit

Právě s laxním přístupem jde ruku v ruce nepřipravenost na schůzku. Dotazy, jací jsou sousedé a jestli do bytu okny netáhne, zodpovíte. Ale „nevycucáte si z prstu“ snímek z pozemkové mapy, list vlastnictví, doklad o poplatcích spojených s užíváním nemovitosti a další zásadní dokumenty. Slibem, že tyto věci dodáte později, se celé jednání prodlouží. A pokud mají tito lidé v hledáčku i jinou nemovitost, může to pro ně být signál, že by s tou vaší neměli ztrácet čas.

A na co se vás dost pravděpodobně zeptají zájemci o vaši nemovitost? Nejčastěji se ptají na sousedské vztahy, na společné nebytové prostory a možnost jejich využívání, na rekonstrukce budovy, na okolí a dopravní dostupnost lokality nebo na občanskou vybavenost (obchody, školky, školy aj.).

Nesprávné představení nemovitosti

Vhodná prezentace je jedním z pilířů úspěchu prodeje nebo pronájmu bytu či domu. Maskování chyb nemovitosti by vás nemělo ani napadnout, stejně tak zájemcům nepovídejte nic ze svého soukromí nebo nepřikládejte historku, která se váže ke kuchyňské lince. Neutrální obchodní tón je v tomto případě tou nejlepší volbou.

Neudělejte chybu, když už máte zájemce na prohlídce! Dokonale se připravte a vše půjde mnohem snadněji.

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Při objednávce na 3 měsíce využijte slevy v celkové hodnotě 1.500,-Kč.


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!