Co obnáší prodej a pronájem nemovitosti bez realitky? | ProdejToSam.cz
Home |  Poradna, články | Co obnáší prodej a pronájem nemovitosti bez realitky?

Co obnáší prodej nemovitosti bez realitky?

Prodej nemovitosti na vlastní pěst? Je potřeba vědět, na co všechno se musíte připravit a kde nedělat chyby, abyste zájemce o váš byt či dům neodradili. Co tedy celý proces obnáší? Je třeba si dobře uvědomit, že všechno, co by standardně realizoval makléř, musíte udělat vy sami.

Prodej nemovitosti bez RK zvládne každý

 1. krok: nafoťte nemovitost

Ať už jde o byt či o dům, nebojte se fotit uvnitř i venku. Vchod, prostor před domem, chodbičku před bytem… Nezapomeňte, že fotky musí být světlé a kvalitní, ale neupravované, zapomeňte na nějaké filtry. Před samotným focením samozřejmě ukliďte a vyzkoušejte i zásady metody home staging.

2. krok: vytvořte skvělý inzerát

Perfektní inzerát je základem všeho. Buďte maximálně sdílní, ale zase nezahlcujte zájemce zbytečnostmi. Popište svůj byt nebo dům, přidejte k němu fotografie. Text pořádně čleňte, ať se dobře čte. Jednolitý román se čte hodně špatně a může i odradit.

3. krok: dejte inzerát na správné místo

Spousta realitních makléřů tohle nedělá a je to samozřejmě špatně. Kam jinam dnes vyvěsit inzerát než na realitní portály na internetu? Abyste na nějaký nezapomněli a zbytečně tím nepřišli o možného zájemce, využijte služby ProdejToSám.cz, která váš inzerát rozšíří na 49 největších tuzemských portálů. Stačí vyplnit jediný formulář.

4. krok: odpovídejte na dotazy

Zájemci, které váš inzerát zaujme, vám budou psát a volat. Budou se vás stále ptát a možná i na to, co jste uvedli v inzerátu. Odpovídejte jim trpělivě, co když možná hovoříte s kupcem? Nepříjemné jednání by ho mohlo od koupě odradit.

5. krok: dělejte prohlídky nemovitosti

Než někdo koupí nebo pronajme nemovitost, samozřejmě ji chce vidět. Je opravdu taková, jak jste ji inzerovali? Proveďte zájemce svým bytem nebo domem, všechno mu ukažte. Neskrývejte drobné nedostatky. Ty velké samozřejmě musíte před prohlídkou opravit. Buďte ke své nemovitosti kritičtí, vaše citová vazba k ní a přehlížení chyb nikoho nezajímat nebude.

6. krok: sepište smlouvu

Jakmile se s někým dohodnete, sepište kupní/nájemní smlouvu. U té kupní by neměl chybět právník, který ohlídá, že jedna strana nepodvede tu druhou. U advokáta také využijte úschovy peněz.

7. krok: postarejte se o zápis do katastru

Poté zamiřte na katastrální úřad a zajistěte, aby vlastnická práva přešla na kupujícího (v případě koupě, samozřejmě). Jakmile se tak stane, advokát vám vyplatí částku schovanou na jeho speciálním účtu.

zAČÍT INZEROVAT

Prodáváte nemovitost bez rk?

Nabídněte ji se službou ProdejToSám.cz na 25 nejnavštěvovanějších realitních inzertních webech a oslovte tisíce zájemců každý den. Při objednávce na 3 měsíce využijte slevy v celkové hodnotě 1.500,-Kč.


Další články

Chystáte se pronajímat byt, protože jste se přestěhovali do domu a rádi byste, aby vám obyvatel bytu „přispěl na hypotéku“? Nebo jste nečekaně přišli k bytu například dědictvím a zvažujete, zda ho prodat či pronajmout?
Předání bytu, poskytnutí nezbytných služeb nebo chov zvířat. Seznam práv a povinností, které musí nájemce a pronajimatel ve věci pronájmu plnit.
Prodej nebo pronájem nemovitosti vám ušetří spoustu peněz. Na druhou stranu se ale musíte spolehnout jen sami na sebe a na vybrané pomocníky, jako je advokát nebo někdo, kdo rozšíří váš inzerát. Vyhněte se při tom těm nejčastějším chybám!